Ponad 30 kostiumów kąpielowych w stylu vintage, które pokazują, co ludzie nosili w tamtych czasach

Ten artykuł pojawił się na Cleverclassic i został opublikowany tutaj za pozwoleniem.

Kostiumy kąpielowe w stylu vintage

W dzisiejszych czasach stroje kąpielowe mają na celu pokazanie jak największej ilości skóry, abyś mógł złapać każdy z tych słodkich promieni, gdy jesteś na plaży. Ale stroje kąpielowe z przeszłości miały zupełnie inny design. W tamtych czasach skromność była najważniejsza, a wiele kostiumów kąpielowych z przeszłości uwzględniało trendy w modzie. W tym zestawieniu przyjrzymy się kilku kostiumom kąpielowym w stylu vintage, które sprawią, że zechcesz się w nich zanurzyć. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Patriotyczny dzień na plaży

Tutaj widzimy kilka starych wzorów kostiumów kąpielowych, które mogą być bardziej znane. Podczas gdy kobiety nadal były zachęcane do zakrywania jak największej części ciała, nadal mogły pozwolić swojej skórze wygrzewać się w słońcu.

Shutterstock // Everett Collection

Popularne w tym czasie stroje kąpielowe często składały się z topu i pasujących do niego szortów, a czasem nawet paska.

Modest Muses

Oto dwa kolejne projekty kostiumów kąpielowych, które prawdopodobnie już znasz. Paski były w modzie, jeśli chodzi o kostiumy kąpielowe w tym czasie, i chociaż zdjęcie jest czarno-białe, zwykle były one dostępne w różnych jasnych kolorach.

Pinterest // @dalenavintage

Czerwony był szczególnie ulubionym kolorem i ogólnie był łatwiejszy w produkcji. Nawet na plaży te panie mają upięte włosy – skromność ponad wszystko.

Kobieca drużyna pływacka Australii

Kobiety biorące udział w profesjonalnym pływaniu nosiły stroje kąpielowe, które różniły się nieco od tych dostępnych publicznie, choć skromność z pewnością nadal była najważniejsza.

Wikimedia Commons // George Grantham Bain Collection // Public Domain

Stroje te były zazwyczaj jednoczęściowe i zakrywały bikini pod spodem. Sądząc po tym zdjęciu, nie były to najwygodniejsze rzeczy na świecie do pływania.

Ready, Set, Swim!

Włosy były i nadal są ważną częścią mody w przeszłości, a większość kobiet chciała, aby ich włosy zawsze wyglądały tak dobrze i zdrowo, jak to tylko możliwe.

Ranker // USC Libraries

Słona woda może być bardzo szkodliwa dla włosów, zwłaszcza jeśli regularnie pływasz w morzu, więc aby temu zaradzić, wiele kobiet zdecydowało się nosić czepki pływackie, aby chronić swoje włosy. Może nie jest to najmodniejszy dodatek w dzisiejszych czasach, ale w tamtych czasach były one w modzie.

Buster Keaton i dziewczyny

To zdjęcie pokazuje różnorodność, która była obecna w modzie damskiej z przeszłości, nawet jeśli chodzi o coś tak prostego jak kostium kąpielowy. Tutaj widzimy, że chociaż ubrania były często dość proste, zawierały elementy, które czyniły je “modnymi”.

Pinterest // @artdotcom

Na przykład paski lub rozdzielenie na dwie części, które odsłaniały część brzucha. Inne były bardziej proste, przypominając bardziej sukienkę niż strój kąpielowy.

Ciesząc się basenem

To zdjęcie świetnie obrazuje, jak płynna była kiedyś moda. W tamtych czasach projekty męskich i damskich strojów kąpielowych były często dość podobne, ponieważ od mężczyzn oczekiwano takiej samej skromności i szacunku jak od kobiet.

Ranker // Hulton-Deutsch

Dlatego często nosili jednoczęściowe stroje kąpielowe, podobne do tych noszonych przez kobiety, które zakrywały większość ich ciała. Wyglądają one jednak nieco bardziej komfortowo.

The Tiller Girls Performing

Jedną rzeczą, którą można zauważyć w strojach kąpielowych noszonych w dzisiejszych czasach, która różni się od tych noszonych dzisiaj, są… buty! Buty były uważane za integralną część każdego stroju pływackiego, ponieważ zostały zaprojektowane w celu ochrony stóp.

Pinterest // @the_telegraph

Na tym zdjęciu widzimy Tiller Girls wykonujące rutynę w strojach kąpielowych. Oczywiście każda z nich ma na sobie stylową parę butów i skarpetek, aby dopełnić wygląd.

Moda dla wszystkich grup wiekowych

To zdjęcie, zrobione w 1895 roku, pokazuje dramatyczną zmianę, jaką moda przeszła na początku XX wieku. Wcześniej oczekiwano, że kobiety będą nosić “stroje kąpielowe” nad morzem, aby zachować jak najwięcej skromności

Ranker // Kirn Vintage Stock

Prawie każdy centymetr skóry był zakryty, więc dla tych pań nie było opalenizny! Od mężczyzn również oczekiwano sporo zakrycia, choć szorty z krótkim rękawem były dozwolone.

Dzieci są dziećmi

Chociaż odzież wymagana do noszenia na plaży mogła nie być zabawna, nie powstrzymało to dzieci przed dobrą zabawą. Ci młodzi ludzie nadal wiedzieli, jak dobrze się bawić na plaży, nawet jeśli ich ubrania były trochę niewygodne.

Ranker // Kirn Vintage Stock

Kapelusze przeciwsłoneczne zyskiwały coraz większą popularność. Możemy również zauważyć, że rękawy stały się nieco krótsze – zarówno dla pań, jak i panów.

Trochę makijażu na Manhattan Beach

Przez bardzo długi czas makijaż był uważany za kluczowy aspekt stroju każdej kobiety – żadna szanująca się dama nie wyszłaby z domu bez nałożenia przynajmniej odrobiny różu na policzki. Na szczęście w dzisiejszych czasach jest inaczej. Makijaż stał się raczej opcjonalnym dodatkiem niż niezbędnym krokiem w przygotowaniach.

Pinterest // @eli32009

Panie na tym zdjęciu (wykonanym około 1930 r.) można zobaczyć, jak poprawiają swoje twarze, zanurzając się po kolana w wodach Manhattanu.

Suszenie się po dniu spędzonym na plaży

Prawdopodobnie nie ma lepszego uczucia niż zakończenie dnia na plaży i wysuszenie się. Twoje ciało jest zmęczone, twój umysł jest wyczerpany i wszystko, co chcesz zrobić, to wrócić do domu i spać.

Ranker // adoc-photos

Często po kilku godzinach wygrzewania się na słońcu pozostaje uczucie radości. Ludzie cieszą się tą tradycją od setek lat. Angielskie dziewczyny na tym zdjęciu, które zostało zrobione około 1910 roku, są tego dowodem.

Suszenie na molo

Wszyscy to zrobiliśmy. Wszyscy zapomnieliśmy zabrać ręczników na plażę lub basen; kiedy tak się dzieje, nie masz innego wyjścia, jak pozwolić sobie wyschnąć na powietrzu. Nie jest to najprzyjemniejsze uczucie na świecie, ale robimy to, co trzeba.

Ranker // Kirn Vintage Stock

Ci mężczyźni z 1920 roku udowadniają, że ludzie są zapominalscy od wieków, decydując się na kapanie na molo po całym dniu pływania. Ich stroje kąpielowe przypominają szlafroki i chronią ich skromność i ciała przed słońcem.

Gotowi do nurkowania

Tutaj mamy kolejne zdjęcie z 1895 roku przedstawiające kobietę, która wydaje się przygotowywać do nurkowania w wodzie. Jej strój kąpielowy składa się z sukienki pływackiej, po raz kolejny mającej na celu zakrycie jej ciała, a jednocześnie jak najbardziej schlebiającej jej typowi sylwetki.

Ranker // Kirn Vintage Stock

Ma też na sobie beret, który chroni jej włosy przed słońcem. Pończochy były, po raz kolejny, koniecznością, aby uzupełnić każdy strój kąpielowy, ponieważ dama nie mogła być postrzegana jako pokazująca zbyt dużo skóry publicznie!

Australijski plażowicz

Zachodnia moda była dość globalnym fenomenem w latach 20-90. Tutaj możemy zobaczyć Australijkę łapiącą promienie słońca w kostiumie kąpielowym mocno inspirowanym strojami kąpielowymi noszonymi przez Amerykanki w tamtym czasie.

Facebook // Elevation. the flame store 

Uzupełniła swój wygląd parą sandałów i to wszystko! Możemy zacząć dostrzegać, w jaki sposób odzież zacznie koncentrować się mniej na skromności, a bardziej na estetyce i komforcie.

Razem w kalifornijskiej fali

Nie wszystkie kobiety chciały nosić czepki pływackie, aby chronić swoje włosy. W końcu i tak nie wszystkie kobiety zamoczyłyby włosy, idąc na plażę.

Ranker // Kirn Vintage Stock

Niektóre z nich zdecydowały się więc upiąć włosy i ozdobić je kokardą, zazwyczaj w kolorze pasującym lub uzupełniającym strój kąpielowy. Te dziewczyny postanowiły pójść o krok dalej i skoordynowały swoje plażowe stroje. Oto prawdziwa przyjaźń!

Francuska rodzina na topie

Moda na męskie kostiumy kąpielowe była równie zróżnicowana jak damska, oferując szereg wzorów, kolorów i stylów. Duża część tej różnorodności jest reprezentowana przez tę francuską rodzinę, której zdjęcie zostało zrobione około 1920 roku.

Facebook // Old Photos

To zdjęcie przedstawia dwuczęściowy strój w paski, prosty jednoczęściowy garnitur i wygodny sweter. Wszyscy noszą również kapelusze, bardziej w celu ochrony skóry przed słońcem niż zachowania jakości włosów.

Prezentacja kapeluszy przeciwsłonecznych

Omawialiśmy już kapelusze przeciwsłoneczne kilka razy, ale to zdjęcie pokazuje, jak popularne były one w tamtych czasach. Kapelusze przeciwsłoneczne były uważane za kluczowe dla ochrony skóry przed szkodliwymi promieniami UV. Ale często były również kluczowym dodatkiem modowym, którego kobiety używały do uzupełnienia swoich strojów.

Pinterest // @flickr

W tym niesamowitym pokazie mody strojów kąpielowych w stylu vintage, te panie mogą pochwalić się wyjątkowymi kapeluszami przeciwsłonecznymi, z których każdy doskonale uzupełnia ich stroje!

Leapfrog na molo

Idź na dowolną plażę w ruchliwy dzień, a bez wątpienia znajdziesz co najmniej dwie osoby grające w leapfrog. To klasyczna aktywność, która od lat jest wykorzystywana do zabicia czasu. To zdjęcie z 1935 roku jest tego dowodem. Oprócz doskonale zaplanowanych wybryków, te panie wykonują fantastyczną robotę, prezentując ówczesną modę na kostiumy kąpielowe.

Pinterest // @val75017

Ich stylizacje uzupełnia skromna para szpilek, które wyglądają, jakby nie mogły być zbyt wygodne do noszenia podczas chodzenia po piasku.

Rząd konkursowiczek

Na szczęście czasy się zmieniły od czasu zrobienia tego zdjęcia w 1935 roku. Te uczestniczki konkursu piękności ważą się – bycie szczupłą w tamtych czasach było uważane za klucz do bycia piękną.

Ranker // Hulton-Deutsch Collection

Od tego czasu drastycznie poprawiliśmy nasze postrzeganie piękna, choć wciąż mamy przed sobą długą drogę. Ponownie, wszystkie te panie mają na sobie parę obcasów, jak to było wtedy w zwyczaju ze wszystkimi strojami.

Pluskanie się w Massachusetts z mamą

Jeśli kiedykolwiek istniało zdjęcie kostiumu kąpielowego w stylu vintage, które sprawiło, że natychmiast chcieliśmy odwiedzić plażę, to jest to właśnie to. Widok radości na twarzy tej matki, gdy cieszy się wodną zabawą z rodziną, wystarczy, abyś chciał zanurkować w najbliższym oceanie.

Ranker // Kirn Vintage Stock

Mama i córka noszą dwa akcesoria do włosów, które były dość powszechne dla kobiet w tamtych czasach, podczas gdy syn puszcza swoje loki w wodzie.

Rower dla dwojga na plaży

Istnieje wiele sposobów na spędzenie czasu na plaży, które nie wymagają moczenia się w słonej wodzie. Jednym z nich jest przejażdżka rowerem. A jaki jest lepszy sposób na przejażdżkę rowerową niż z przyjacielem?

Ranker // George Rinhart

Te panie postanowiły przemierzyć plażę na rowerze dla dwojga, decydując się na zabranie ze sobą zestawu parasoli, aby chronić się przed słońcem. Świetna zabawa!

Plaża pokryta lodem

To zdjęcie, wykonane około 1920 roku, przedstawia grupę przyjaciół spędzających czas na zamarzniętej plaży w Waszyngtonie, w pobliżu mostu 14th Street Bridge. Udowadniają oni, że nie zawsze musi być gorąco i słonecznie, aby cieszyć się czasem spędzonym na plaży.

Pinterest // @Glamourdaze

W rzeczywistości, nawet gdy jest mroźny dzień, plaża może być świetną zabawą, jeśli nie boisz się trochę zmarznąć. Kobieta trzymająca duży kawałek lodu prezentuje mniej popularny strój kąpielowy, którym jest pełnej długości kombinezon.

Skamienienie przyjaciela na Coney Island

Zakopanie przyjaciela w piasku – lub bycie zakopanym w piasku – to rytuał przejścia, jeśli chodzi o spędzanie czasu na plaży. Jest to jedna z tych czynności, które po prostu musisz zrobić, gdy tam jesteś, w przeciwnym razie nie doświadczysz w pełni morza!

Ranker // George Rinhart

Ta dziewczyna całkowicie zakrywa swoją przyjaciółkę w piasku, gdy ta odpoczywa. Nie możemy sobie wyobrazić, że druga dziewczyna obudziła się czując się bardzo komfortowo, z piaskiem na całym ciele.

Strike a Pose

Te trzy panie pozują do filmu Macka Senneta na tym zdjęciu, które zostało zrobione w 1927 roku. Wszystkie założyły swoje najlepsze stroje kąpielowe, wraz ze stylową parą butów.

Ranker // Library of Congress

Oczywiście, ponieważ są na planie filmowym, wszystkie mają na sobie pełny makijaż, co prawdopodobnie nie było najwygodniejszym doświadczeniem w gorącym słońcu! Ale w tamtych czasach piękno było bólem, a oni z pewnością wyglądali bardzo pięknie.

Pływanie w Margate

Tutaj możemy zobaczyć kilka strojów kąpielowych zaprojektowanych dla dzieci. W przypadku małych dzieci priorytetem przy tworzeniu strojów była wygoda, choć nadal brano pod uwagę estetykę.

Pinterest // @Virodebemika

Dwie młode dziewczyny na zdjęciu mają na sobie typowe dziecięce stroje kąpielowe, które zazwyczaj były jednoczęściowymi swetrami ze wstążką w talii, aby je zabezpieczyć. Oczywiście mają na sobie kapelusze przeciwsłoneczne, aby uniknąć nieprzyjemnych oparzeń słonecznych.

Young Flappers in Heels

Te młode kobiety prezentują typową modę plażową na tym zdjęciu, które zostało zrobione w 1923 roku. Prezentują one również niektóre z popularnych wówczas fryzur.

Ranker // Kirn Vintage Stock

Kobiety, które chciały mieć krótkie włosy, często decydowały się na przyciętego boba, podczas gdy dłuższe włosy były zazwyczaj układane w schludną, wypielęgnowaną fryzurę, aby nie zasłaniały twarzy. Włosy średniej długości również były trzymane z dala od twarzy i zazwyczaj kręcone, aby uczynić je bardziej modnymi.

Płaszcz kąpielowy, ktokolwiek?

Ponieważ skromność nadal była dość ważną częścią kobiecej mody, wiele pań decydowało się na zakrycie swoich kostiumów kąpielowych za pomocą płaszczy kąpielowych. Były one zawsze modne i czasami wykonane z jedwabiu.

Facebook // Fascination Street

Większość płaszczy kąpielowych miała pełne peleryny i długie rękawy i była zwykle noszona na plaży, a zdejmowana dopiero na brzegu wody. Po wyjściu z wody, płaszcz był zakładany ponownie.

Elegancka ekspozycja

Po latach gromadzenia ubrań w wodzie, kobiety zamieniły swoje dłuższe kostiumy kąpielowe na bardziej dopasowane, z krótszymi spódniczkami. Oczywiście stroje te nie mogły być zbyt odsłaniające, w przeciwnym razie kobieta mogłaby ponieść poważne konsekwencje.

Yahoo // Keystone-France

Annette Kellerman, rekordowa australijska pływaczka, została aresztowana na bostońskiej plaży za nieprzyzwoite obnażanie się, ponieważ miała na sobie strój kąpielowy do kolan. Rany!

Pokazując więcej skóry

Z biegiem lat stroje kąpielowe zaczęły stawać się bardziej praktyczne, a co za tym idzie, pokazywały więcej kobiecego ciała. Głębokie dekolty w łódkę lub dekolty w kształcie litery V stały się modne, a otwory na ramiona w strojach kąpielowych stawały się coraz większe.

The Graphics Fairy // thegraphicsfairy.com

Stroje kąpielowe były również dostępne w jaśniejszych kolorach, z ładnymi akcesoriami, takimi jak paski. Czepki pływackie były nadal powszechnie noszone, a nawet były wyposażone w paski pod brodą, aby pomóc im pozostać bezpiecznymi.

Regulamin

Podczas gdy skromność powoli odchodziła do lamusa, kobiety nadal musiały bardzo uważać, aby ich stroje kąpielowe nie były zbyt odsłaniające lub krótkie. Plaże miały bardzo szczególne przepisy, które zdecydowanie zachęcały do skromności.

Twitter // @marinamaral2

Na niektórych plażach byli nawet specjalni zastępcy lub policjanci, którzy patrolowali. Niektórzy używali taśmy mierniczej do mierzenia określonych części stroju kobiety, takich jak odległość między kolanami a kostiumem.

Sama prostota

W latach 20. i 30. mężczyźni nosili stroje kąpielowe składające się zazwyczaj z jednoczęściowego stroju przypominającego podkoszulek przymocowany do szortów. Ich konstrukcja była bardzo prosta, zwykle pokryta grubymi, poziomymi paskami.

Pinterest // @vintageeveryday

Opcje kolorystyczne były dość ograniczone, a większość męskich strojów kąpielowych była dostępna w kolorach takich jak niebieski i biały lub czerwony i brązowy. Oczywiście nie dlatego, że narzekali – mężczyźni w tych dekadach byli znacznie mniej zainteresowani modą.

Rejs łodzią dla czterech osób

W latach 30. damskie stroje kąpielowe zaczęły przypominać jednoczęściowe męskie kostiumy kąpielowe. Miały one wyższe wycięcia na nogawkach i pokazywały więcej kobiecych pleców niż w przeszłości.

Pinterest // @ivillage

W tym czasie zaczęliśmy również widzieć cienkie ramiączka, dzięki czemu wyglądały one bardziej podobnie do strojów kąpielowych noszonych dziś na plażach. Panie na tej łodzi nosiły kostiumy wykonane z lżejszych, wygodniejszych materiałów, które charakteryzowały się większą elastycznością.

Strój kąpielowy

W latach 40. jednoczęściowy damski strój kąpielowy przeszedł kolejną zmianę, przypominając teraz krótką, dopasowaną sukienkę z cienkimi ramiączkami i dekoltem w szpic. Góra wyglądała jak standardowy biustonosz, podczas gdy spódnica była wystarczająco długa, aby zakryć biodra, plecy i górną część ud kobiety.

Reddit // u/ImagesOfNetwork

W tej dekadzie pojawiło się również wiele strojów kąpielowych typu halter, ponieważ był to jeden z najpopularniejszych wzorów kostiumów kąpielowych. Ta kobieta prezentuje się w nim doskonale!

Bikini startuje

Louis Read, francuski projektant, jest uznawany za twórcę odważnego dwuczęściowego kostiumu kąpielowego, który później był znany jako pierwsze bikini, w 1946 roku. Lekko odsłaniał on kobiecy brzuch i składał się z szortów i stanika typu halter.

The Telegraph // telegraph.co.uk

Topy bandeau z ramiączkami typu halter również były dość popularne w tej dekadzie. Te lekko odsłaniające ciało stroje stały się dość popularne w Ameryce w latach 30-tych i 40-tych. Być może w celu zwiększenia morale żołnierzy?

Majtki!

Lata 40. to okres, w którym męskie slipy kąpielowe stały się popularne. Miały one zazwyczaj wysoki stan i były dość krótkie. Często wykonywano je z wełny, ale do ich produkcji używano również tkanin z domieszką spandexu.

Twitter // @kelownamuseums

To właśnie w tej dekadzie męskie kąpielówki, które były nieco dłuższe i luźniejsze niż slipy, stały się dość popularne. Jednak zazwyczaj nie miały one zabawnych nadruków, tak jak slipy.

Czas na kolor

Nareszcie! Zdjęcie w kolorze! Podczas gdy jedno- i dwuczęściowe garnitury nadal wyglądały podobnie do garniturów, które były popularne w latach 40-tych, materiały, które były używane do ich tworzenia, stale się zmieniały w latach 50-tych.

Pinterest // @rlap528

Elastyczność i nylon były często używane, aby stroje były bardziej rozciągliwe, co również pozwoliło im szybciej wyschnąć. Nadruki stały się bardziej ekscytujące, a stroje kąpielowe stały się kolejną drogą dla kobiet do wyrażenia swojego wyczucia mody.

Form-Fitting rośnie w popularność

W latach 60. stroje bikini stały się mniejsze i bardziej obcisłe, a nawet skromniejsze kostiumy jednoczęściowe stały się bardziej odsłaniające. W połowie tej dekady, nisko wycięte figi od strojów kąpielowych były w modzie, a popularność bikini wciąż rosła.

Yahoo // Armstrong Roberts

Te stroje kąpielowe były zazwyczaj wykonane z nylonu lub lycry, dzięki czemu były bardziej obcisłe i dopasowane do ciała. Były podobne do tego, co widzimy dzisiaj.

Good Riddance, Modesty

W latach 70-tych stroje kąpielowe były bardziej odsłaniające niż kiedykolwiek wcześniej, pozwalając kobietom i mężczyznom opalać się na plaży.

Yahoo // yahoo.com

Sznurkowe bikini, stringi, przezroczyste kostiumy i wycięte stroje kąpielowe stały się szalenie popularne w tej dekadzie. Był to również czas kolorowych strojów kąpielowych.

Wzory, wzory, wzory

Damskie stroje kąpielowe były powszechnie pokryte kolorowymi wzorami w tej dekadzie, a co ciekawsze, tak samo było z męskimi strojami kąpielowymi.

Facebook // Audiodrom

Stroje kąpielowe noszone przez mężczyzn miały zwykle długość, która jest nadal popularna. Chociaż w latach 70. były one czasami akcentowane modnymi paskami. Przywróćmy to!

Odważne lata 80

Nie powinno być zaskoczeniem, że lata 80. były odważne pod względem estetyki. W tym czasie modne były krzykliwe zwierzęce nadruki i jaskrawe neonowe kolory. Ponadto, stroje kąpielowe zaczęły charakteryzować się wyciętymi, niskimi dekoltami z wyższymi wycięciami na nogi.

Facebook // North Beach Village

Ten styl był daleki od niektórych wcześniejszych dekad. Ale fascynujące jest to, jak stroje kąpielowe ewoluowały na przestrzeni lat! Wszystko, co możemy powiedzieć, to to, że go nie nienawidzimy!

Dip w Bostonie, 1919

W czasie, gdy zrobiono to zdjęcie, pokazywanie zbyt dużej ilości skóry w przestrzeni publicznej byłoby uważane za niewłaściwe i niegrzeczne, dlatego większość pływaków na tej plaży ma na sobie dość pełne kostiumy kąpielowe.

Ranker // Kirn Vintage Stock

Jak widać, panie noszą nawet stroje kąpielowe przypominające sukienki! W tamtych czasach odzież i trendy w modzie były na topie – tak jak dziś!

Gotowy na ryby

Ta zabytkowa dama przenosi ochronę przeciwsłoneczną na zupełnie nowy poziom dzięki temu niesamowitemu kapeluszowi przeciwsłonecznemu, który wydaje się być większy niż jej tors.

Ranker // George Rinhart

Ale ma to praktyczny cel – ma zamiar wyruszyć na swoją prywatną wyprawę na ryby, a jeśli wiesz cokolwiek o łowieniu ryb, wiesz, jak ważna jest ochrona przed słońcem. Dzięki temu masywnemu kapeluszowi przeciwsłonecznemu nie powinna mieć problemu z uniknięciem poważnych oparzeń słonecznych!

Kopanie w poszukiwaniu skarbów

To zdjęcie, które zostało zrobione w 1915 roku, jest doskonałą wizytówką tego, jak skomplikowana była moda damska w tamtych czasach, nawet jeśli chodzi o coś tak prostego jak kostium kąpielowy. Widzimy tu dwie młode damy w jednoczęściowych strojach kąpielowych, z parą szortów i pończoch pod spodem dla maksymalnej skromności.

Pinterest // @phenixphoto

Buty, oczywiście, były koniecznością i możemy sobie tylko wyobrazić, jak niewygodnie robiło się, gdy te buty zamokły.

Kąpielowy konkurs piękności

Piękno zawsze było najważniejsze, bez względu na okazję, a plaża z pewnością nie była inna. Tutaj widzimy grupę młodych kobiet ustawionych w kolejce do udziału w konkursie piękności w strojach kąpielowych!

Ranker // Herbert E. French

Wszyscy założyli swoje najlepsze stroje kąpielowe, w większości z kapeluszami i butami. Projekty tutaj faworyzowały formę nad funkcją i nie możemy sobie wyobrazić, że te stroje kąpielowe byłyby bardzo wygodne do pływania.